Odświeżona rada programowa Galerii EL

Strona główna » Kultura » Odświeżona rada programowa Galerii EL
Odświeżona rada programowa Galerii EL

W dniu 2 marca 2024 roku Galeria EL w Elblągu wkroczyła w nową fazę rozwoju. Wiceprezydent miasta podpisał zarządzenie, które oficjalnie powołało siedem wybitnych postaci do Rady Programowej tej prestiżowej instytucji.

Wśród nowo powołanych członków znaleźli się zarówno doświadczeni kuratorzy, jak i twórcy związani z różnorodnymi dziedzinami sztuki. Jest to znaczący krok naprzód dla Galerii EL, która od lat cieszy się uznaniem jako miejsce promocji sztuki współczesnej.

Kreatywni liderzy nowej rady

Kamila Bondar, znana kuratorka i autorka książek o sztuce współczesnej, od 2015 roku pełni funkcję Prezeski Fundacji Sztuki Polskiej ING. Jej zaangażowanie w tworzenie kolekcji, realizację projektów edukacyjnych i organizację międzynarodowych festiwali sztuki, wprowadza świeże perspektywy do działalności Galerii EL.

Historyczka sztuki, Jagna Domżalska, wprowadza do rady koncepcję enabling, czyli umożliwiania twórczości. Jej działania są ukierunkowane na wsparcie artystów i kuratorów, co przyczynia się do tworzenia nowych, innowacyjnych projektów w galerii.

Elżbieta Jabłońska, artystka wizualna, przez swoje projekty zachęca do społecznej refleksji. Jej dołączenie do rady wzbogaca program galerii o projekty, które angażują publiczność w dialog na temat roli sztuki w społeczeństwie.

Doświadczona w zarządzaniu projektami kulturalnymi Aleksandra Szymańska wnosi do rady swoją wiedzę na temat strategii rozwoju i polityki kulturalnej. Jej umiejętności są kluczowe dla dalszego rozwoju i promocji Galerii EL.

Bogna Świątkowska, założycielka Fundacji Bęc Zmiana, słynie z realizacji projektów ożywiających przestrzeń publiczną. Jej doświadczenie w organizowaniu konkursów i wystaw wpłynie na zwiększenie dostępności sztuki w przestrzeni miejskiej Elbląga.

Hanna Wróblewska, z bogatym doświadczeniem kuratorskim i menedżerskim, przyczyni się do podniesienia standardów wystawienniczych Galerii EL, wprowadzając międzynarodowe standardy i perspektywy.

Wojciech Karpiński, związany z edukacją kulturalną i muzyczną, pełni ważną funkcję w budowaniu mostów między galerią a społecznością lokalną. Jego zaangażowanie w kulturę miejską jest obietnicą nowych, wspólnotowych projektów.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x