Cykl wydarzeń poświęconych Witoldowi Gombrowiczowi

Strona główna » Kultura » Cykl wydarzeń poświęconych Witoldowi Gombrowiczowi
Cykl wydarzeń poświęconych Witoldowi Gombrowiczowi

Teatr w Elblągu zaprasza na unikalny cykl wydarzeń, który poświęcony jest twórczości Witolda Gombrowicza, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku.

Pierwsze z zaplanowanych spotkań odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 27 maja, o godzinie 18:00 na Małej Scenie.

„Gombrowicz – ja, Witold”

Podczas inauguracyjnego wydarzenia publiczność będzie miała okazję zapoznać się z rzadko prezentowanym wywiadem przeprowadzonym z Witoldem Gombrowiczem przez francuskiego dziennikarza Dominique’a de Roux.

Wywiad ten został pierwotnie opublikowany w latach 1967-1968 na łamach miesięcznika „Kultura”, a jego książkowe wydanie po raz pierwszy pojawiło się w Paryżu w 1968 roku. Podczas spotkania przewidziano także prezentację polskiej edycji dzieła, która ukazała się rok później, zatytułowana „Rozmowy z Gombrowiczem”.

Michał Pabian w roli prowadzącego

Wydarzenie poprowadzi Michał Pabian, znany dramaturg i autor adaptacji scenicznych, którego prace były wystawiane w czołowych teatrach polskich i europejskich.

Pabian, absolwent krakowskiej szkoły teatralnej, zdobywał również doświadczenie jako stypendysta w zespole Franka Castrofa w berlińskim Volksbuhne.

Dyskusja o twórczości Gombrowicza

Spotkanie będzie również okazją do dyskusji na temat unikalnego stylu i wpływu twórczości Gombrowicza na literaturę polską i światową. W rozmowie wezmą udział Jerzy Przewłocki oraz Marcin Tomasik, którzy przeczytają fragmenty wywiadu z książki „Testament”.

Informacje o biletach

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie kulturalne są dostępne w cenie 15 złotych. Można je nabyć w kasie teatru oraz na oficjalnej stronie internetowej instytucji.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x