Międzyszkolny Konkurs Wokalno-Recytatorski

Strona główna » Kultura » Międzyszkolny Konkurs Wokalno-Recytatorski
Międzyszkolny Konkurs Wokalno-Recytatorski

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stanisława Staszica w Elblągu stało się areną dla utalentowanych młodych artystów podczas corocznego Międzyszkolnego Konkursu Wokalno-Recytatorskiego.

Wydarzenie to, noszące hasło „Co mi w duszy gra”, przyciągnęło uczestników z ośmiu szkół podstawowych regionu, co świadczy o rosnącej popularności i znaczeniu tego festiwalu.

Wysoki poziom organizacji konkursu

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi organizatorów, w tym nauczycielek języka polskiego i muzyki: Urszuli Tałuć, Emilii Staniszewskiej oraz Iwony Kameckiej, konkurs przebiegł sprawnie i bez większych zakłóceń.

Z roku na rok obserwujemy, jak organizacja tego typu wydarzeń kształtuje umiejętności młodzieży, umożliwiając im prezentację talentów w atmosferze wzajemnego szacunku i wsparcia.

Zróżnicowany repertuar przyciąga uczestników

Jednym z kluczowych elementów, który przyciąga zarówno uczestników, jak i publiczność, jest różnorodność repertuaru. W tym roku uczestnicy sięgali po dzieła takich poetów jak Wisława Szymborska, Juliusz Słowacki oraz Maria Jasnorzewska-Pawlikowska, co pokazuje, jak szerokie i zróżnicowane są gusty młodych artystów.

Szczególne wrażenie zrobiły również oryginalne wiersze, będące owocem własnej twórczości uczestników.

Podnoszenie standardów artystycznych

W porównaniu do poprzednich lat, w obecnej edycji konkursu poziom artystyczny został znacząco podniesiony. Zdaniem Iwony Kameckiej, takie wydarzenia jak ten konkurs są niezwykle ważne, gdyż zachęcają młodzież nie tylko do pasywnej konsumpcji poezji, ale do aktywnego jej interpretowania, czy to poprzez recytację, czy śpiew.

Współcześni artyści, tacy jak Sanah, inspirują młodych ludzi do sięgania po śpiewaną poezję, co było widoczne również podczas tego wydarzenia.

Wyniki konkursu

Kompetentne jury, w skład którego wchodzili dr Izabela Seredocha, dr Adam Skrętny oraz muzyk Gracjan Kalandyk, mieli trudne zadanie oceny występów. Mimo wysokiego poziomu udało się wyłonić zwycięzców w dwóch głównych kategoriach:

Recytacja:

  1. miejsce: Wiktoria Sułkowska, SP 11
  2. miejsce: Daria Nowaczyk, SP 8
  3. miejsce: Natalia Nowocin, SP 9

Poezja śpiewana:

  1. miejsce: Agata Gastol, SP 9
  2. miejsce: Martyna Wielesik, SP 8
  3. miejsce: Weronika Deja, SP 12
Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x