Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”

Strona główna » Kultura » Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”
Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”

W marcu tego roku, Elbląg stanie się areną rywalizacji młodych talentów tanecznych z całej Polski. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przygotowuje się do gościnnego przyjęcia uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”.

Wydarzenie zaplanowane na 16 marca 2024 roku, przyciągnie miłośników rytmów standardowych i latynoamerykańskich, dając młodym sportowcom szansę na zdobycie cennych punktów klasyfikacyjnych.

Unikatowe doświadczenie dla młodych tancerzy

Turnieje tańca sportowego to więcej niż tylko konkursy. Stanowią one niepowtarzalną przestrzeń, gdzie młodzi tancerze mogą testować swoje umiejętności, konkurując z najlepszymi w swojej kategorii wiekowej. To także miejsce, gdzie rozwijana jest umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz nauka tolerancji.

Rozwój dzięki tańcowi

Organizatorzy OTTS „Jantar” podkreślają, jak ważne jest odciąganie młodzieży od cyfrowej rzeczywistości i zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Taniec sportowy oferuje nie tylko możliwość nauki nowych kroków, ale także jest okazją do nawiązywania nowych relacji i uczestnictwa w budowaniu społeczności.

Co czeka na uczestników i widzów?

Zmagania taneczne w Elblągu obiecują być wyjątkowym spektaklem. Szyk w tańcach standardowych, żywiołowość rytmów latynoamerykańskich, a także kreatywność strojów uczestników – wszystko to składa się na niezapomnianą atmosferę tego sportowego wydarzenia. Oczekuje się, że zarówno uczestnicy, jak i publiczność będą mogli doświadczyć niesamowitych emocji.

Szczegóły organizacyjne

Zawody podzielone będą na trzy segmenty, z finałowym blokiem przeznaczonym dla najbardziej doświadczonych tancerzy. Start pierwszych prezentacji zaplanowano na godzinę 10:00, zaś kulminacyjne momenty turnieju rozpoczną się o godzinie 17:00. Miejscem, gdzie odbędzie się OTTS „Jantar”, jest sala widowiskowo-sportowa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x