Majówka w Porcie Elbląg: Wodna Parada i Święto Konstytucji 3 Maja

Strona główna » Kultura » Majówka w Porcie Elbląg: Wodna Parada i Święto Konstytucji 3 Maja
Majówka w Porcie Elbląg: Wodna Parada i Święto Konstytucji 3 Maja

„Majówka w Porcie Elbląg” to seria wydarzeń zorganizowanych przez miasto na długi majowy weekend. Dnia 3 maja odbyła się parada wodna na rzece Elbląg, wpisując się w lokalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Wiceprezydent Michał Missan podkreślał znaczenie morskich tradycji Elbląga, miasta dumnie stojącego jako ważne miejsce I Rzeczpospolitej.

Na bulwarze Zygmunta Augusta i placu katedralnym zgromadziło się wielu mieszkańców i turystów, korzystając z słonecznej pogody, choć ciepło mogło być jeszcze bardziej odczuwalne. Wiceprezydent Missan pozdrawiał wszystkich uczestników parad wodnych, zwracając uwagę na znaczenie tradycji morskich i duma związana z historią miasta.

Jedna z rodzin, składająca się z pana Mateusza, jego żony Anety oraz dzieci Józka, Tadeusza i Szymka, uczestniczyła w świętowaniu, spacerując po mieście z polskimi flagami. Mimo braku szczegółowych planów, zamierzali obejrzeć musztrę wojskową i skorzystać z atrakcji dla dzieci.

Pani Anita zauważyła, że dopiero zaczynają świętować, planując spędzić czas na starym mieście i korzystać z atrakcji dla najmłodszych. Wiele rodzin przyszło ze swoimi dziećmi, a grillowanie stało się częścią majówkowego świętowania.

Impreza obejmowała strefy gier i zabaw dla dzieci, mobilną kuchnię Zespołu Szkół Gastronomicznych, wystawę samochodów off-road, pokazy, atrakcje i oferty przygotowane przez różne instytucje. „Majówka w Porcie Elbląg” 3 maja dostarczyła mieszkańcom i odwiedzającym wiele radości i wrażeń, tworząc przyjemną atmosferę na ulicach miasta.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x