Projekt Uniwersalnego Projektowania w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu

Strona główna » Kultura » Projekt Uniwersalnego Projektowania w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu
Projekt Uniwersalnego Projektowania w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu

W pracowni projektowania uniwersalnego w Akademii Nauk Stosowanych (ANS) w Elblągu studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu, aby zobaczyć, jak wygląda codzienne życie osób z różnymi dysfunkcjami. Symulatory pozwalają na zmianę perspektywy i doświadczenie wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się osoby poruszające się na wózkach, osoby starsze czy osoby z wadami wzroku.

Wirtualne symulacje obejmują różne scenariusze, takie jak poruszanie się na wózku przez przestrzeń miejską, korzystanie z toalety, czy zakupy w sklepie. Symulatory wad wzroku pozwalają doświadczyć funkcjonowania osoby z różnymi problemami, takimi jak astygmatyzm, zaćma czy jaskra. Studenci przykładają kombinezony symulujące proces starzenia się, co pomaga zrozumieć wyzwania związane z mobilnością i codziennymi czynnościami.

Celem pracowni jest uwrażliwienie przyszłych inżynierów i absolwentów ANS na zasady projektowania uniwersalnego. W ten sposób chce się promować projektowanie usług i produktów dostępnych dla jak największej liczby osób, niezależnie od ich potrzeb i możliwości.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x