Konkurs na Pamiątki Regionu Warmii i Mazur 2024

Strona główna » Kultura » Konkurs na Pamiątki Regionu Warmii i Mazur 2024
Konkurs na Pamiątki Regionu Warmii i Mazur 2024

Województwo warmińsko-mazurskie ogłosiło dzisiaj (9 stycznia) kolejną edycję konkursu na pamiątki regionu. Inicjatywa ta, trwająca od 2007 roku, ma na celu promowanie regionu poprzez tworzenie unikalnych pamiątek nawiązujących do bogactwa naturalnego i kulturowego Warmii i Mazur.

Dwie Kategorie Konkursowe

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje dwie kategorie:

Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2024: W tej kategorii poszukiwane są pamiątki, które będą symbolizować kulturę, tradycje, zwyczaje oraz bogactwo naturalne Warmii, Mazur i Powiśla.
Mikołaj Kopernik wybrał Warmię: Prace w tej kategorii powinny nawiązywać do życia i działań Mikołaja Kopernika na Warmii, promować jego dokonania oraz miejsca związane z pobytem astronoma w województwie.

Nagrody dla Twórców

W pierwszym etapie konkursu dla kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”, laureatom zostaną przyznane nagrody pieniężne w następującej wysokości:

Nagroda I stopnia: 4 tys. zł brutto
Nagroda II stopnia: 2,5 tys. zł
Nagroda III stopnia: 1,5 tys. zł
W kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię” jednemu laureatowi zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł.

Głosowanie Internautów

W drugim etapie konkursu przeprowadzone zostanie głosowanie internautów, gdzie w każdej kategorii będą przyznane główne nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł brutto.

Warunki Uczestnictwa

Uczestnictwo w konkursie wymaga przekazania pracy konkursowej i wypełnienia karty zgłoszenia. Prace można nadsyłać do 26 kwietnia 2024 roku na adres Departamentu Turystki i Sportu urzędu marszałkowskiego w Olsztynie lub dostarczyć osobiście do departamentu.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x