Pożar w Jurandowie: Akcja Strażaków Ratujących Mienie i Życie

Strona główna » Na sygnale » Pożar w Jurandowie: Akcja Strażaków Ratujących Mienie i Życie
Pożar w Jurandowie: Akcja Strażaków Ratujących Mienie i Życie

W dniu 1 stycznia, po godzinie 22:00, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze zabudowań w Jurandowie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, a także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Krzewsku, Żurawcu oraz Markusach.

Mocno Rozwinięty Pożar

Po dotarciu strażaków na miejsce, zastali oni mocno rozwinięty pożar stodoły oraz budynku gospodarczego. W trakcie rozpoznania ustalono, że w budynkach przechowywane były m.in. narzędzia, siano oraz drewno opałowe.

Intensywna Akcja Gaszenia

W trakcie akcji strażacy skorzystali z zastępu GCBM Iveco Stralis (cysterna), a także wykorzystali naturalny zbiornik wodny znajdujący się obok miejsca działań. Pompki pływające zostały użyte do pobrania wody z kanału. Kamery termowizyjne były wykorzystywane do monitorowania całego obszaru pożaru.

Ratownicy Medyczni w Akcji

W trakcie akcji jeden z strażaków został poinformowany przez właściciela budynków o złym samopoczuciu. Kierujący Działaniem Ratowniczym natychmiast wyznaczył zespół ratowników KPP do pomocy mężczyźnie, a następnie zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, który zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala.

Podsumowanie Akcji

Szybka i profesjonalna akcja strażaków oraz współpraca różnych jednostek przyczyniły się do skutecznego opanowania pożaru oraz udzielenia pomocy poszkodowanemu. Właściciele straconego mienia otrzymali wsparcie w trudnym dla nich czasie.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x