Nietrzeźwy Kierowca z Ukrainy: Ucieczka i Zatrzymanie

Strona główna » Na sygnale » Nietrzeźwy Kierowca z Ukrainy: Ucieczka i Zatrzymanie
Nietrzeźwy Kierowca z Ukrainy: Ucieczka i Zatrzymanie

29 lipca przed godziną 17:00 w miejscowości Junoszyno doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, którego głównym bohaterem był obywatel Ukrainy. Sprawca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawdź, jak przebiegała ta nielegalna podróż.

Nielegalna Jazda i Ucieczka

Dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który wsiadł do białego bmw i odjechał w kierunku Stegny. Zachowanie kierowcy wskazywało na nietrzeźwość, co zainicjowało natychmiastową reakcję funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Stegnie podjęli patrolowanie rejonu i szybko zauważyli pojazd odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Pomimo sygnałów do zatrzymania, kierowca nie tylko zignorował polecenie, lecz także przyspieszył i rozpoczął ucieczkę samochodem. Po chwili porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Zatrzymanie i Odkrycie Dodatkowych Przewinień

Po krótkim pościgu policjanci zdołali zatrzymać uciekającego mężczyznę. Badanie wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem.

42-letni obywatel Ukrainy trafił do policyjnego aresztu, a jego dalsze losy zostaną rozstrzygnięte przez sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnienie o Konsekwencjach Unikania Kontroli Drogowej

Pamiętajmy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo. Jeśli na drodze pojawią się sygnały dźwiękowe i świetlne radiowozu, koniecznie zatrzymajmy się. Unikanie kontroli grozi nie tylko pościgiem, ale także surowymi konsekwencjami prawnymi, w tym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego warto przestrzegać przepisów i respektować polecenia policji.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x