Apel o Pomoc dla Uratowanych Kóz i Zwierząt w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Jelonki

Strona główna » Społeczeństwo » Apel o Pomoc dla Uratowanych Kóz i Zwierząt w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Jelonki
Apel o Pomoc dla Uratowanych Kóz i Zwierząt w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Jelonki

Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Jelonki interweniowali w gospodarstwie w okolicach Elbląga, ratując 80 zagłodzonych kóz, kilkadziesiąt indyków i perliczek. Warunki, w jakich się znalazły, są opisane jako okropne, z duchotą, gnijącym środowiskiem i nieprzyzwoitym zapachem.

Zwierzęta, w tym 15 capów zamkniętych w szopie w klatkach na króliki, były w dramatycznym stanie. Kóz nie dojono od tygodnia, część była w ciąży, a inne nie miały siły stać na nogach. Po interwencji, zwierzęta zostały zaopatrzone w jedzenie i wodę, ale sytuacja jest krytyczna, a ośrodek apeluje o pomoc.

Wspólnie z Urzędem Gminy Elbląg, policją i inspekcją weterynaryjną podjęto decyzję o zabraniu zwierząt, ale Ośrodek potrzebuje wsparcia społeczności. Apelują o dostarczenie paszy, siana, słomy, a także materiałów budowlanych, takich jak siatka ogrodzeniowa, deski itp.

Wszystkie zwierzęta będą wymagały diagnostyki lekarskiej, odpchlania, odrobaczenia, a część kóz będzie potrzebować antybiotyków z powodu stanów zapalnych wymion. Zbliżająca się zima sprawia, że sytuacja jest pilna, a ośrodek liczy na wsparcie lokalnej społeczności i firm.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x