W budynku pocztowym w Elblągu doszło do bardzo niezwykłego odkrycia! Budynek jest zabytkowy, ale teraz jest jeszcze bardziej wyjątkowy!

Strona główna » Kultura » W budynku pocztowym w Elblągu doszło do bardzo niezwykłego odkrycia! Budynek jest zabytkowy, ale teraz jest jeszcze bardziej wyjątkowy!

Kompleks architektoniczny Poczty Polskiej w Elblągu jest bardzo zabytkowy – w końcu pochodzi aż z 1887 roku. Niedawno postanowił odsłonić przed mieszkańcami swoje kolejne tajemnice. Wszystko dzięki prowadzonym obecnie w budynku poczty pracom remontowym. To właśnie podczas ich trwania udało się odsłonić oryginalne, niemieckie „kobyłki”, czyli specjalne otwory do wywieszania flag.

Niesamowita historia budynku Poczty Polskiej w Elblągu

Początki budynku Poczty Polskiej w Elblągu sięgają XIX wieku. Już od momentu powstania w 1887 roku, kiedy została zbudowana przez firmę Ottona Depmeyera, aż do dnia dzisiejszego bez przerwy pełni rolę placówki pocztowej. Podczas II wojny światowej budynek został bardzo poważnie uszkodzony, dużo szkód spowodowały też wojska radzieckie. Na szczęście budynek ocalał i udało się go przywrócić do stanu używalności. Nadal jednak można znaleźć informacje o olbrzymim stopniu dewastacji budynku, dlatego jego wyremontowanie jest tym bardziej imponujące.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x