Przed startem Biegu Piekarczyka

Strona główna » Wiadomości » Przed startem Biegu Piekarczyka

Do największej elbląskiej imprezy biegowej pozostał jeszcze nieco ponad tydzień, jednak czas zapisów kończy się w poniedziałek, 14 czerwca o godzinie 12:00. XII edycja Biegu Piekarczyka wystartuje w niedzielę, 20 czerwca. Dzień wcześniej na Torze Kalbar do rywalizacji staną dzieci i młodzież.
Pierwszy dzień imprezy to zmagania dzieci i młodzieży do 13. roku życia. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy zgodnie z kategoriami wiekowymi. Po zawodach odbędzie się festyn z licznymi atrakcjami, nie tylko dla najmłodszych. Dzień później, 20 czerwca, dorośli przystąpią do biegu ulicami miasta na dystansach 10 i 5 kilometrów.

Zasady bezpieczeństwa

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi w imprezach tego typu może wziąć udział jednocześnie 250 osób. W związku z tym zaplanowano trzy odrębne starty:
• godzina 9:00 – bieg kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych oraz mężczyzn powyżej 50. roku życia podzielonych na trzy kategorie,
• godzina 11:00 – start mężczyzn w pozostałych kategoriach wiekowych plus zawodnicy z kategorii powyżej 50. roku życia z najlepszymi czasami z dwóch ostatnich edycji Biegu,
• godzina 13:00 – start Biegu Towarzyszącego na 5 km.
Nie ma możliwości zmiany przez uczestnika godziny startu.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x