Zgubione i Znalezione: Skarby Czekające na Właścicieli w Elblągu

Strona główna » Wiadomości » Zgubione i Znalezione: Skarby Czekające na Właścicieli w Elblągu
Zgubione i Znalezione: Skarby Czekające na Właścicieli w Elblągu

Urzędowi Miejskiemu w Elblągu zawierzono kilkanaście zgubionych przedmiotów, a elblążanie mają szansę odzyskać swoje utracone skarby. Wśród nich znajdują się nie tylko telefony komórkowe, ale także gotówka i nawet obrączka ślubna.

Lista Zgubionych Przedmiotów

Na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego regularnie publikowana jest lista odnalezionych rzeczy. Aktualne zestawienie datowane jest na 9 stycznia i obejmuje 16 przedmiotów. Ostatnim dodatkiem jest telefon komórkowy Huawei, znaleziony 5 stycznia na parkingu przy ul. Robotniczej.

Różnorodność Zgubionych Skarbów

Wśród zgubionych przedmiotów znajduje się dziewięć telefonów komórkowych oraz różne kwoty pieniędzy: 24, 100 i 300 zł. Nietypowym przypadkiem jest pozłacana obrączka, która czeka na właściciela od 20 października 2021 roku. Znaleziona została na chodniku przy al. Jana Pawła II.

Procedura Zgubionych Rzeczy

Ustawa o rzeczach znalezionych określa, że znalazca powinien niezwłocznie zawiadomić starostę lub prezydenta o znalezieniu rzeczy. W przypadku Elbląga, zgubione przedmioty można zgłaszać do Urzędu Miejskiego. Jeśli znaleziona rzecz nie zostanie odebrana przez właściciela w ciągu roku lub dwóch lat, staje się własnością znalazcy, spełniającego swoje obowiązki.

Warto Pamiętać

Przepis ten nie obejmuje zabytków i materiałów archiwalnych. Zgubione skarby czekają na swoich właścicieli, a procedury przechodzenia w posiadanie znalazcy są ściśle uregulowane.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x