Interwencja w gospodarce spółek miejskich

Strona główna » Wiadomości » Interwencja w gospodarce spółek miejskich
Interwencja w gospodarce spółek miejskich

Kandydat na urząd Prezydenta Elbląga podczas spotkania z mieszkańcami na osiedlu Nad Jarem podkreślił znaczenie interwencji w gospodarce spółek miejskich. Temat ten wywołał szereg dyskusji na temat potrzeb zmian w takich obszarach jak komunikacja miejska i ciepłownictwo.

Zdaniem Rembelskiego, kluczowe spółki miejskie, w tym EPEC, EPWiK, wymagają istotnych zmian w zarządzaniu i strategii działania.

Komunikacja miejska i ciepłownictwo

W trakcie spotkania Rembelski zwrócił uwagę na nieefektywne podejście do zarządzania ciepłem w mieście, które przez ostatnią dekadę opierało się na odrzuceniu inicjatyw budowy własnych źródeł ciepła. To z kolei skutkowało zawarciem niekorzystnej umowy z Energą Kogeneracją, obciążającej mieszkańców Elbląga wysokimi kosztami.

Niezadowalająca sytuacja finansowa spółek miejskich

Rembelski podkreślił także problem niezadowalającej sytuacji finansowej niektórych spółek miejskich, które generują straty, takich jak EPGK czy EPWiK. Zaproponował wzmocnienie nadzoru nad tymi podmiotami oraz wprowadzenie zmian kadrowych, mających na celu odmłodzenie zespołów i umożliwienie awansów dla zatrudnionych.

Rewolucja w komunikacji miejskiej

Kolejny istotny punkt dotyczył komunikacji miejskiej. Stefan Rembelski zaproponował skoncentrowanie się na rozbudowie sieci tramwajowych, w szczególności na przedłużeniu linii w strategicznych dla miasta miejscach. Taki krok pozwoliłby na optymalizację tras dowożących ludzi do pracy i zmniejszenie liczby linii autobusowych dublujących trasy tramwajowe, co w efekcie poprawiłoby efektywność publicznego transportu w Elblągu.

Spotkania z elblążanami, jak podkreśla Rembelski, są niezwykle cenne dla zrozumienia potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Dzielenie się doświadczeniami i sugestiami jest fundamentem dla planowania efektywnych i skutecznych działań, mających na celu poprawę jakości życia w mieście.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x