Teatralne pożegnanie sezonu: „Scena przy Stoliku”

Strona główna » Kultura » Teatralne pożegnanie sezonu: „Scena przy Stoliku”
Teatralne pożegnanie sezonu: „Scena przy Stoliku”

Teatr im. Aleksandra Sewruka oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, które stanie się zwieńczeniem tegorocznego sezonu teatralnego.

„Scena przy Stoliku”, znana z łączenia intymnej atmosfery z wielką sztuką, tym razem otworzy swoje podwoje dla dzieła Murray’a Schisgala „Spróbujmy jeszcze raz”, przetłumaczonego z niebywałą dbałością o szczegóły przez Bożenę Sławińską.

Spróbujmy jeszcze raz

„Spróbujmy jeszcze raz” to komedia w dwóch aktach, która z przymrużeniem oka eksploruje życie par w średnim wieku. Pierwsza część przedstawienia może pozostać zagadką, jednak to drugi akt, zatytułowany „Żonaci kochankowie”, skupia naszą uwagę. Poznajemy tu historię dwojga ludzi: Ona, niespełniona gospodyni domowa szukająca sposobu na odnowienie chłodnych już uczuć małżeńskich i On, mąż, którego codzienność skupia się na ignorowaniu narzekań partnerki.

Czy kontrowersyjny seksuolog będzie w stanie ożywić ich związek? Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce, dokładniej mówiąc 25 marca 2024 roku, na dużej scenie elbląskiego teatru.

Murray Schisgal – pisarz, który zrozumiał ludzką naturę

Murray Schisgal, twórca „Spróbujmy jeszcze raz”, to postać niezwykle barwna i wielowymiarowa. Jego życiorys, pełen zwrotów i niespodziewanych decyzji, jest równie fascynujący co jego dzieła. Urodzony w Brooklynie, z wykształcenia muzyk i prawnik, Schisgal rozpoczął swoją karierę od nauczania, by później odnaleźć się w świecie literatury i scenariuszy.

Sztuki takie jak „Luv”, która przyniosła mu nominację do prestiżowej nagrody Tony, czy scenariusz do filmu „Tootsie”, nominowany do Oskara, ugruntowały jego pozycję w świecie amerykańskiej kultury. Jego prace, pełne humoru i głębokiego zrozumienia ludzkiej psychiki, cieszą się nieustającym zainteresowaniem również w Polsce.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x