Bezpieczne Melodie w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu

Strona główna » Kultura » Bezpieczne Melodie w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu
Bezpieczne Melodie w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu

W Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbył się przegląd muzyczny, który zaangażował najmłodszych w promocję bezpieczeństwa.

Wydarzenie to, zatytułowane „Przedszkolaki o bezpieczeństwo dbają i piosenki o tym śpiewają”, zgromadziło uczestników z przedszkoli nr 3, 4, 5, 18, 33 oraz z oddziału przedszkolnego przy SP nr 15.

Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Tegoroczny, dziesiąty już przegląd, skoncentrowany był na tematyce bezpieczeństwa – od zasad ruchu drogowego po numery alarmowe. Każda z piosenek miała na celu w przystępny sposób edukować dzieci oraz przekazać im kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Gość specjalny: asp. szt. Agnieszka Kudosz

Wydarzenie miało zaszczyt gościć asp. szt. Agnieszkę Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Obecność eksperta z dziedziny bezpieczeństwa drogowego dodatkowo podkreśliła wagę przekazywanych treści oraz zainteresowanie lokalnych służb w edukacyjne inicjatywy szkoły.

Rola nauczycieli i zaangażowanie szkoły

Nieocenioną rolę w przygotowaniach do przeglądu odegrali nauczyciele, którzy z entuzjazmem wspierali swoich podopiecznych, zarówno w trakcie przygotowań, jak i samych występów.

Dzięki ich zaangażowaniu przegląd nie tylko stał się okazją do prezentacji talentów wokalnych, ale również platformą do nauki i promocji ważnych zasad bezpieczeństwa.

Przegląd piosenki jako forma edukacji i zabawy

Za pośrednictwem muzyki i zabawy, Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Szkole Podstawowej nr 14 stał się cennym narzędziem edukacyjnym, które skutecznie zwracało uwagę najmłodszych na kwestie bezpieczeństwa.

Inicjatywa ta pokazuje, jak przez kreatywne podejście można przekazać dzieciom istotne treści w sposób, który jest dla nich zarówno zrozumiały, jak i atrakcyjny.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x