Konkurs plastyczny dla dziec: bezpieczeństwo na drogach

Strona główna » Kultura » Konkurs plastyczny dla dziec: bezpieczeństwo na drogach
Konkurs plastyczny dla dziec: bezpieczeństwo na drogach

Policja w Elblągu raz kolejny otwiera swoje drzwi dla młodych talentów artystycznych, zachęcając do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczni w Ruchu Drogowym”.

Inicjatywa, która ma na celu edukację i promocję bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg, wpisuje się w długą tradycję lokalnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych mają za zadanie stworzenie prac plastycznych, które nie tylko będą kreatywne, ale i edukacyjne. Tematyka konkursu skupia się na bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym – od pieszych, przez rowerzystów, aż po motocyklistów.

Szczególną uwagę warto poświęcić na bezpieczeństwo podczas różnych okresów roku jak wakacje czy ferie zimowe, a także na znaczenie używania elementów odblaskowych i znajomość numeru alarmowego 112.

Organizatorzy konkursu, czyli Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, współpracują z lokalnymi instytucjami takimi jak: General Electric Power Sp. z o.o. w Elblągu oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, co świadczy o powadze i znaczeniu inicjatywy. Prace konkursowe mają szansę zostać wykorzystane w przyszłorocznym kalendarzu policji, co jest dodatkową motywacją dla młodych artystów.

Nagrody dla uczestników

Udział w konkursie to nie tylko okazja do nauki i zabawy, ale też możliwość zdobycia wartościowych nagród. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne upominki dla zwycięzców, które mają za zadanie nie tylko nagrodzić talent, ale również zainspirować inne dzieci do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu drogowym.

Szczegółowe zasady uczestnictwa w konkursie, terminy nadsyłania prac oraz kryteria oceny znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Warto dokładnie zapoznać się z regulaminem, aby każda praca spełniała wszystkie wymogi konkursowe.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x