Turniej charytatywny w Elblągu: wsparcie walki Wiktorii

Strona główna » Społeczeństwo » Turniej charytatywny w Elblągu: wsparcie walki Wiktorii
Turniej charytatywny w Elblągu: wsparcie walki Wiktorii

W Elblągu odbywa się wydarzenie, które skupia uwagę nie tylko mieszkańców miasta, ale wszystkich, którzy pragną wesprzeć dobrą sprawę.

Mowa o turnieju charytatywnym „Gramy dla Wiktorii”, zorganizowanym w celu wsparcia młodej elblążanki, Wiktorii Wojtyńskiej, w jej walce z nowotworem krwi oraz towarzyszącą mu chorobą genetyczną.

Diagnoza i początek walki Wiktorii

Ponad rok temu życie Wiktorii uległo dramatycznej zmianie. Diagnoza nowotworu krwi oraz anemii Fanconiego, rzadkiej choroby genetycznej, zainicjowała serię intensywnych i kosztownych leczeń.

Po diagnozie nastąpiła konieczność przeszczepu szpiku, a przed przeszczepem wyszła na jaw dodatkowa, poważna komplikacja zdrowotna. Mimo wielu trudności dziewczynka przeszła już pierwszą chemię oraz przeszczep, lecz nadal wymaga ciągłej opieki medycznej oraz rehabilitacji.

Wspólne działania społeczności

Elblążanie pokazali swoje wielkie serce, organizując turniej piłkarski, który stał się okazją do zebrania środków na leczenie i rehabilitację Wiktorii.

Turniej odbywa się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej i trwa od rana do późnego popołudnia. Organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje, które przyciągnęły liczne rodziny.

Dostępne są strefy gastronomiczne, kiermasze, strefy kreatywne dla dzieci, a także licytacje z atrakcyjnymi nagrodami – wszystko po to, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

Licytacje i atrakcje

Podczas turnieju odbywają się licytacje z cennymi przedmiotami, takimi jak piłka z autografami reprezentacji Polski czy pobyty wycieczkowe ufundowane przez znane firmy.

Każda wylicytowana kwota to cenna pomoc w pokryciu kosztów leczenia Wiktorii. Dodatkowo elblążanie mogą cieszyć się różnorodnymi formami rozrywki, co sprawia, że uczestnictwo w turnieju jest nie tylko formą wsparcia, ale także okazją do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x