Nowa przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu: Grażyna Kluge

Strona główna » Społeczeństwo » Nowa przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu: Grażyna Kluge
Nowa przewodnicząca Rady Miejskiej w Elblągu: Grażyna Kluge

Grażyna Kluge została wybrana na przewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu.

Nowi radni dokonali tej decyzji podczas inauguracyjnej sesji nowej kadencji, która odbyła się 6 maja. Podczas tego samego spotkania wybrano również troje wiceprzewodniczących.

Pierwsza sesja IX kadencji Rady Miejskiej w Elblągu

Uroczysta pierwsza sesja IX kadencji Rady Miejskiej w Elblągu miała miejsce 6 maja. W trakcie obrad zaplanowano m.in. wybór przewodniczącego rady.

Już kilka dni wcześniej pojawiły się nieoficjalne informacje, że jedyną kandydatką na to stanowisko będzie Grażyna Kluge z Koalicji Obywatelskiej. Radni jednogłośnie powierzyli jej tę funkcję w tajnym głosowaniu.

Wypowiedź nowej przewodniczącej

„Dziękuję paniom i panom radnym za powierzenie mi funkcji przewodniczącej rady miasta, funkcji zaszczytnej, ważnej i odpowiedzialnej. To wielki honor i zobowiązanie. Obiecuję wypełniać ją sumiennie i rzetelnie, wnikliwie i skrupulatnie odnosząc się do spraw i problemów, z którymi przyjmie mi się zmierzyć. Rok 2024 jest rokiem wielu zmian i wyzwań, jakie stoją również przed samorządem, aby im sprostać, ważne jest zaangażowanie i praca nas wszystkich, niezależnie od poglądów, ponad podziałami (…).”

Wybór wiceprzewodniczących

Podczas inauguracyjnej sesji nowej kadencji wybrano również troje wiceprzewodniczących: Małgorzatę Adamowicz i Antoniego Czyżyka z Koalicji Obywatelskiej oraz Rafała Traksa z Prawa i Sprawiedliwości.

Co sądzisz o takim wyborze nowych zastępców oraz przewodniczącej Rady Miejskiej w Elblągu?

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x