Wodniacy w Elblągu chcieliby miejsc postojowych na rzece

Strona główna » Społeczeństwo » Wodniacy w Elblągu chcieliby miejsc postojowych na rzece
Wodniacy w Elblągu chcieliby miejsc postojowych na rzece

Środowisko wodniackie w Elblągu wyraża potrzebę stworzenia miejsc postojowych dla jednostek pływających na rzece Elbląg przed mostami zwodzonymi. Wodniacy pragną mieć możliwość cumowania swoich jednostek i zejścia na ląd podczas oczekiwania na otwarcie mostów. Pomimo apeli, na razie nie planuje się utworzenia nowych miejsc postojowych, ale prowadzone są inwestycje w rejonie Starego Miasta, zwłaszcza przed Mostem Wysokim, gdzie powstaną nowe nabrzeża z miejscami cumowniczymi. Inwestycję ma zrealizować wyłoniony wykonawca, a prace rozpoczną się jesienią bieżącego roku.

Brak nowych miejsc postojowych na razie

Dyrektor Zarządu Portu w Elblągu, Arkadiusz Zgliński, wypowiedział się na ten temat podczas corocznej narady nawigacyjnej w Nowym Dworze Gdańskim. Zaznaczył, że utworzenie nowych miejsc nie jest obecnie przewidziane, ale istniejące nabrzeża będą rozbudowane, co ma poprawić dostępność miejsc cumowniczych. Mimo braku nowych miejsc postojowych, wodniacy mogą nadal korzystać z dotychczasowych lokalizacji przy starych nabrzeżach, czekając na podniesienie mostów zwodzonych.

Inwestycje w rejonie Starego Miasta

Chociaż wodniacy muszą dostosować swoje rejsy do godzin otwarcia mostów, planowane inwestycje w rejonie Starego Miasta mają poprawić sytuację. Nowe nabrzeża przed Mostem Wysokim z miejscami cumowniczymi mają być dostępne dla jednostek pływających, co ułatwi oczekiwanie na otwarcie mostów.

Sezon otwarcia mostów

W sezonie od marca do października mosty zwodzone w Elblągu otwierane są co godzinę w godzinach od 7:00 do 21:00. W przypadkach szczególnych, po uzgodnieniu z kapitanatem portu, możliwe jest otwarcie mostów poza ustalonymi godzinami. Poza sezonem, od listopada do lutego, mosty otwierane są również po wcześniejszym uzgodnieniu z kapitanatem portu.

Wodniacy, chcąc uniknąć problemów z oczekiwaniem na otwarcie mostów, muszą planować swoje podróże zgodnie z godzinami otwarcia i korzystać z dostępnych miejsc cumowniczych. Mimo obecnych ograniczeń, perspektywa rozbudowy nabrzeży w rejonie Starego Miasta daje nadzieję na poprawę dostępności dla jednostek pływających na rzece Elbląg.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x