Niezwykła podróż duchowa – ekstremalna droga krzyżowa

Strona główna » Społeczeństwo » Niezwykła podróż duchowa – ekstremalna droga krzyżowa
Niezwykła podróż duchowa - ekstremalna droga krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowa pielgrzymka, która z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników, pragnących na własnych barkach doświadczyć ciężaru krzyża, ale i głębi medytacji nad własnym życiem.

Początek duchowej podróży

IX Edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zbliża się wielkimi krokami. Już w noc z 22 na 23 marca wierni zgromadzą się na Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie Ks. Bp Wojciech Skibicki. Punktualnie o godzinie 20:00, w parafii Świętego Brata Alberta na ulicy Częstochowskiej 28 w Elblągu, rozpocznie się to niezwykłe wydarzenie duchowe.

Drogi wybrane przez pątników

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników prawdziwą niespodziankę – nową trasę, dzięki czemu do wyboru będzie aż pięć różnorodnych ścieżek, każda z nich prowadząca przez malownicze krajobrazy i miejsca o wyjątkowym znaczeniu duchowym. Od Elbląga przez Frombork, Zielonkę Pasłęcką, Tolkmicko, aż do nowej, pomarańczowej trasy wiodącej do Malborka – każda z tras staje się świadectwem wewnętrznej przemiany uczestników.

Zasady uczestnictwa w ekstremalnej drodze krzyżowej

Podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej panuje niezachwiana zasada skupienia i milczenia. Pątnicy, idąc samotnie lub w niewielkich grupach, pokonują trasę w ciszy, bez rozmów czy zbędnych przystanków, mając jedynie ze sobą opis trasy i urządzenia mobilne, na których mogą odsłuchać przygotowane rozważania.

Tegoroczne rozważania będą prowadzić nas śladami Karola Wojtyły, przyszłego Jana Pawła II. Czternaście stacji Drogi Krzyżowej to zarazem czternaście historii o drodze zwykłego chłopca do wielkości Papieża, który swoim życiem inspirował miliony.

Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają każdego, kto pragnie w swoim życiu dokonać zmiany, kto szuka pierwszego kroku ku piękniejszemu życiu. Wspomnienia Jana Pawła II są przypomnieniem, że zadaniem każdego z nas jest stać się twórcą własnego życia, uczynić z niego arcydzieło.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x