Apel radnej w związku z miejscem zbiórki odpadów komunalnych

Strona główna » Społeczeństwo » Apel radnej w związku z miejscem zbiórki odpadów komunalnych
Apel radnej w związku z miejscem zbiórki odpadów komunalnych

Głos w sprawie miejsca zbiórki odpadów komunalnych zabrała radna Monika Dwojakowska, apelując o odbudowę i zabezpieczenie miejsca składowania odpadów przy ul. Stawidłowej.

Apel o odbudowę i zabezpieczenie miejsca zbiórki

Radna Monika Dwojakowska podkreśliła, że obecny stan miejsca zbiórki odpadów komunalnych pozostawia wiele do życzenia. Brak odpowiedniego zabezpieczenia terenu umożliwia nieregulowaną akumulację różnego rodzaju odpadów, co stanowi nie tylko zagrożenie dla środowiska, ale także negatywnie wpływa na estetykę okolicy.

Radna zwraca uwagę, że istnieje możliwość wykorzystania widocznego fundamentu do stworzenia estetycznej zabudowy, która ograniczy możliwość niekontrolowanego składowania odpadów.

Znaczenie estetyki i bezpieczeństwa

Miejsca zbiórki odpadów nie powinny być postrzegane jedynie jako konieczność operacyjna, ale także jako element wpływający na wizerunek przestrzeni publicznej. Nieestetyczne śmietniki, rozrzucone odpady, a przede wszystkim brak odpowiedniej obudowy śmietnikowej to obraz, który niestety zbyt często można spotkać na terenach miejskich. Radna Dwojakowska zauważa, że problem ten dotyczy również terenu przy ulicy Stawidłowej, co wizualnie obniża wartość otaczającej przestrzeni.

Działania miasta w odpowiedzi na apel

W odpowiedzi na apel radnej, Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, poinformował o już podjętych działaniach mających na celu poprawę sytuacji. Zaznaczył, że teren w sąsiedztwie nieruchomości przy ul. Stawidłowej 27 został uprzątnięty w ramach odpracowywania zaległości czynszowych przez najemców lokali gminnych. Dodatkowo, zapowiedział, że ZBK (Zarząd Budynków Komunalnych) podejmie kroki w celu postawienia zamykanej obudowy śmietnikowej jeszcze w bieżącym roku, co jest zgodne z wnioskiem radnej.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x