69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Strona główna » Kultura » 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu serdecznie zaprasza wszystkich pasjonatów słowa mówionego do udziału w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym – eliminacjach rejonowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

To unikalna okazja, aby stanąć na scenie i podzielić się swoim talentem recytatorskim, poetyckim czy aktorskim. Konkurs odbędzie się 8 maja 2024, a zgłoszenia przyjmujemy aż do 30 kwietnia 2024. Nie przegap swojej szansy!

Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników słowa

Jeżeli uwielbiasz eksperymentować z językiem, interpretować poezję lub cenisz sobie sztukę teatralną, to właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten konkurs. Zachęcamy do wzięcia udziału uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, jak i dorosłych, którzy nie boją się wyzwań i chcą się sprawdzić w jednej z czterech kategorii konkursowych:

  1. Turniej Recytatorski,
  2. Poezja Śpiewana,
  3. Teatr Jednego Aktora,
  4. „Wywiedzione ze Słowa”.

2024: rok upamiętniający Zbigniewa Herberta

Jest to wyjątkowy rok dla Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – rok, w którym postanowiliśmy uczcić twórczość Zbigniewa Herberta, wybitnego polskiego poety. W setną rocznicę jego urodzin, Herbert zostaje Patronem 69. edycji konkursu. Jego dzieła od lat inspirują uczestników i są nieodzownym elementem konkursowych repertuarów, zdobywając najwyższe laury za interpretację. To szansa dla uczestników na eksplorację bogactwa polskiej literatury i zaprezentowanie własnej, unikatowej interpretacji dzieł Patrona.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Eliminacje rejonowe są otwarte dla mieszkańców Elbląga oraz okolicznych miejscowości, takich jak Frombork, Tolkmicko, Milejewo i inne. Jest to doskonała okazja dla talentów z regionu, by pokazać się szerszej publiczności.

Szczegóły konkursu recytatorskiego

Miejsce: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, scena na piętrze.
Termin: 8 maja 2024, godz. 10:00.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x