Nowa kamienica w sercu miasta

Strona główna » Biznes » Nowa kamienica w sercu miasta
Nowa kamienica w sercu miasta

Przy ulicy Wieżowej, miejscu znanym dotychczas przede wszystkim z funkcjonowania strzeżonego parkingu, nastąpiła znacząca zmiana. Obszar ten, położony w bliskim sąsiedztwie Poczty Głównej, zaczął przechodzić transformację, która może zainteresować zarówno mieszkańców, jak i inwestorów nieruchomości.

Parking ustępuje miejsca nowej inwestycji

Od początku lutego obserwujemy, że dotychczasowa przestrzeń parkingowa została opróżniona, a w jej miejsce zjawił się ciężki sprzęt budowlany. Ta zmiana krajobrazu miejskiego wywołała zainteresowanie i pytania o przyszłość tej lokalizacji.

Plan zagospodarowania Wieżowej

Jeszcze w lipcu poprzedniego roku, Zakład Usług Budowlanych Mytych przedłożył do Urzędu Miasta w Elblągu wniosek dotyczący nowej inwestycji mieszkalnej na ulicy Wieżowej. Plan zakłada budowę nowoczesnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, wyposażonego w dwukondygnacyjny parking podziemny oraz kompleksowe zagospodarowanie przyległego terenu.

Projekt przewiduje realizację budynku z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi oraz jedną podziemną. Na poziomie parteru i w garażu podziemnym znajdować się będą miejsca parkingowe dla mieszkańców.

Zgodność inwestycji z planem zagospodarowania

Zgodnie z lokalnym planem zagospodarowania przestrzennego, działka ta została przeznaczona pod budowę parkingu, z możliwością adaptacji na parking podziemny. Wprowadzenie tzw. ustawy lex deweloper pozwoliło na rozszerzenie możliwości zagospodarowania terenu, umożliwiając realizację budynku mieszkalnego. Wniosek o inwestycję uzyskał pozytywną opinię radnych miasta, co otworzyło drogę do dalszych prac.

Pierwsze kroki na drodze do realizacji projektu

W miejsce, gdzie dotychczas dominowały zaparkowane samochody, pojawiły się ekipy dokonujące pomiarów terenu. Mimo iż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że prace budowlane ruszyły pełną parą, na obecnym etapie głównym zadaniem jest przygotowanie terenu pod przyszłą inwestycję.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x