Pola Nadziei 2024: akcja hospicjum elbląskiego na rzecz wsparcia osób chorych

Strona główna » Wiadomości » Pola Nadziei 2024: akcja hospicjum elbląskiego na rzecz wsparcia osób chorych
Pola Nadziei 2024: akcja hospicjum elbląskiego na rzecz wsparcia osób chorych

Pola Nadziei to coroczna akcja charytatywna, która od 2004 roku jest organizowana przez Hospicjum Elbląskie.

Inspiracją dla jej powstania była działalność Fundacji Marie Curie Cancer Care z Edynburga. Celem akcji jest wsparcie osób ciężko chorych poprzez symboliczne sadzenie żonkili jesienią, a następnie zbieranie funduszy wiosną, kiedy kwiaty zakwitają.

Żonkile, uznawane za symbol nadziei, są również przekazywane darczyńcom w podziękowaniu za wsparcie finansowe.

Plan działań na najbliższy weekend

Tegoroczne działania rozpoczną się już w nadchodzący weekend, kiedy to setki wolontariuszy rozpoczną zbieranie funduszy w różnych częściach miasta Elbląg oraz okolicznych miejscowościach. Wolontariusze będą obecni w centrach handlowych, takich jak CH Ogrody, a także w popularnych marketach.

Szczególną atrakcją będą warsztaty tworzenia papierowych żonkili, które zorganizują lokalne bibliotekarki. Akcja będzie miała miejsce również na ulicach miasta oraz w placówkach oświatowych.

Niedziela 14 kwietnia przyniesie kontynuację działań, gdzie wolontariuszy będzie można spotkać przy kościołach diecezji Elbląskiej. Miejscowości takie jak Pasłęk, Zielonka Pasłęcka, czy Jezioro wypełnione będą wolontariuszami z puszkami, gotowymi do przyjęcia datków na wsparcie hospicjum.

Możliwość wsparcia akcji bez wychodzenia z domu

Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście wspierać akcji, istnieje możliwość dokonania wpłat za pośrednictwem platformy zrzutka.pl. Dzięki temu wsparcie może być udzielane z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie.

Zaplanowane na 19 maja wydarzenia, takie jak V Bieg i Marsz Nadziei oraz Rodzinny Piknik w Bażantarni, to kolejna okazja do zaangażowania się w akcję. Te wydarzenia, organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Elaktywni i MOSIR Elbląg, są doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu oraz wsparcia szczytnej inicjatywy.

Dlaczego Pola Nadziei są takie ważne?

Pola Nadziei każdego roku angażuje społeczność lokalną, edukuje młodsze pokolenia i pomaga przypomnieć o potrzebach osób cierpiących. Jest to czas, gdy społeczeństwo może pokazać swoją solidarność i empatię wobec chorych. Każdy gest wsparcia przyczynia się do poprawy jakości życia hospicyjnych pacjentów oraz umacnia ideę opieki i pomocy wzajemnej.

Akcja uzyskała patronat honorowy Prezydenta Miasta Elbląg oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg, co podkreśla jej rangę i znaczenie w lokalnej społeczności.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x