Oszustwo Telefoniczne w Elblągu: Apel o Ostrożność

Strona główna » Wiadomości » Oszustwo Telefoniczne w Elblągu: Apel o Ostrożność
Oszustwo Telefoniczne w Elblągu: Apel o Ostrożność

7 września pewna 87-letnia mieszkanka Elbląga padła ofiarą oszustwa telefonicznego. Kobieta odebrała telefon stacjonarny od osoby podającej się za córkę kuzynki, prosząc o wsparcie finansowe w dramatycznej sytuacji. Niestety, sytuacja zakończyła się utratą znacznej sumy pieniędzy.

Przebieg Zdarzenia

Starsza pani odebrała telefon, w którym kobieta podająca się za córkę kuzynki opowiedziała poruszającą historię. Twierdziła, że na przejściu dla pieszych potrąciła kobietę w ciąży i poprosiła o wsparcie finansowe w wysokości 180 tysięcy złotych. Pod pretekstem pomocy, rozmówczyni poprosiła starszą kobietę o posiadane kosztowności w mieszkaniu.

Następnie starsza pani została poproszona, aby spakować pieniądze do koperty i przekazać „kurierowi”, który miał przyjść do jej mieszkania. Niestety, bez podejrzeń, zgodziła się na tę prośbę.

Apel o Ostrożność

Oszustwo zostało zgłoszone na policję, jednakże po przekazaniu pieniędzy było już za późno. Sprawa ta stanowi przestrogę i apel o ostrożność wobec podobnych sytuacji. Ważne jest, aby rozmawiać ze swoimi bliskimi o tego typu oszustwach i uprzedzać ich, że przestępcy często próbują wyłudzić pieniądze, podszywając się pod członków rodziny.

Warto Rozmawiać i Uprzedzać

Rozmawiajmy ze starszymi członkami rodziny o możliwościach oszustw telefonicznych i wskazujmy na zagrożenia. Oszuści często wykorzystują sytuacje alarmujące, aby zdobyć zaufanie i wyłudzić pieniądze. Warto być czujnym i skonsultować się z policją w przypadku podejrzeń.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x