Pacjent oddziału psychiatrycznego pobił personel

Strona główna » Wiadomości » Pacjent oddziału psychiatrycznego pobił personel

W Szpitalu Miejskim na oddziale psychiatrycznym pacjent zaatakował personel i innych chorych. Agresywny mężczyzna pobił między innymi lekarza i pielęgniarkę.

  1. Agresywny pacjent oddziału psychiatrycznego
  2. Co grozi za zaatakowanie personelu medycznego?

Do zdarzenia doszło w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze.

Agresywny pacjent oddziału psychiatrycznego

Pod koniec września w elbląskim Szpitalu Miejskim na oddziale psychiatrycznym doszło do groźnego incydentu. Agresywny pacjent pobił lekarza, pielęgniarkę oraz innych pacjentów. Mężczyznę udało się obezwładnić. Na miejsce zdarzenia przyjechali elbląscy policjanci. Funkcjonariusze zabrali agresywnego pacjenta ze sobą do policyjnej izby zatrzymań, ale już kolejnego dnia przywieźli do szpitala. Aktualnie jest przypięty do swojego łóżka.

Co grozi za zaatakowanie personelu medycznego? Podczas pełnienia dyżuru cały personel medyczny jest objęty odpowiednią ochroną prawną. Taką samą jak na przykład publiczny funkcjonariusz. Za zaatakowanie osoby z personelu medycznego podczas dyżuru grozi oczywiście odpowiedzialność karna. Sprawcy, który dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x