Nowoczesne oświetlenie Zespołu Szkół Gospodarczych

Strona główna » Wiadomości » Nowoczesne oświetlenie Zespołu Szkół Gospodarczych
Nowoczesne oświetlenie Zespołu Szkół Gospodarczych

Elbląg od lat uchodzi za miasto, które stawia na innowacyjność i ekologię, co potwierdza najnowszy projekt związany z iluminacją Zespołu Szkół Gospodarczych.

Nowa instalacja świetlna, która rozświetliła historyczny budynek tej edukacyjnej placówki, to efekt współpracy lokalnego samorządu z renomowaną firmą Energa Oświetlenie. Inicjatywa ta wpisuje się w szerokie ramy modernizacji infrastruktury miejskiej i ma na celu nie tylko estetyczne podkreślenie charakteru zabytkowej architektury, ale również zwiększenie efektywności energetycznej oraz bezpieczeństwa.

Wysoka efektywność energetyczna dzięki technologii LED

Kluczowym elementem nowej iluminacji Zespołu Szkół Gospodarczych jest zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań w postaci oświetlenia LED. Technologia ta znana jest z minimalnego poboru prądu przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości światła.

Zastosowanie LED-ów w miejskim oświetleniu to nie tylko oszczędność dla budżetu miasta, ale również krok w stronę realizacji założeń zrównoważonego rozwoju. W ramach bieżącej umowy Energa Oświetlenie wyposażyła budynek w nowoczesne oprawy, które zostały wpięte bezpośrednio pod system oświetlenia ulicznego.

To pozwala na integrację z istniejącymi infrastrukturami i jeszcze większe obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Bezpieczne oświetlenie ZSG

Oprócz aspektów technologicznych i ekonomicznych, nowe oświetlenie Zespołu Szkół Gospodarczych znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa i estetyki otoczenia. Jasne, równomiernie rozłożone światło zapewnia lepszą widoczność po zmroku, co jest kluczowe zarówno dla uczniów, jak i dla mieszkańców korzystających z przyległych terenów.

Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie podkreśla architektoniczne detale budynku, co stanowi wartość dodaną dla estetyki miejskiej przestrzeni.

Warto przypomnieć, że współpraca miasta z firmą Energa Oświetlenie rozpoczęła się już w 2018 roku, kiedy to podpisano pierwszą umowę na kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego na nowoczesne oprawy LED.

Elbląg był jednym z pierwszych miast w Polsce, które zdecydowało się na tak szeroko zakrojoną modernizację. Projekt objął wymianę około 6,1 tys. lamp należących do Energa Oświetlenie oraz ponad 2 tys. opraw będących własnością samorządu.

Efekty tej inwestycji są widoczne nie tylko w skali makro, ale przynoszą korzyści każdego dnia, poprawiając jakość życia mieszkańców.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x