Porozumienie w Sprawie Podwyżek: Odwołany Strajk w Spółce Polregio

Strona główna » Biznes » Porozumienie w Sprawie Podwyżek: Odwołany Strajk w Spółce Polregio
Porozumienie w Sprawie Podwyżek: Odwołany Strajk w Spółce Polregio

Związek Zawodowy Maszynistów osiągnął porozumienie w kwestii podwyżek dla pracowników spółki Polregio, co skutkowało odwołaniem planowanego na 10 października strajku. Pracownicy w 13 zakładach spółki otrzymają podwyżki w wysokości 800 złotych do uposażenia zasadniczego.

Kontekst Sytuacji

Związek Zawodowy Maszynistów postulował podwyżki dla pracowników Polregio, argumentując, że są to pracownicy kolei, którzy zarabiają najmniej w porównaniu do innych spółek kolejowych. Negocjacje zakończyły się sukcesem w 13 zakładach, gdzie pracownicy otrzymają wspomniane podwyżki.

Trudności Finansowe w Niektórych Zakładach

W zakładach spółki w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim problemem było sfinansowanie podwyżek, ponieważ środki muszą pochodzić od marszałka odpowiedniego województwa. Związkowcy grozili strajkiem, ale udało się osiągnąć porozumienie w warmińsko-mazurskim zakładzie.

Działania Posłanki Moniki Falej

Posłanka Monika Falej odegrała istotną rolę w rozwiązaniu konfliktu, interweniując w imieniu mieszkańców. Jej zaangażowanie przyczyniło się do przyspieszenia postępowania w sprawie ekranów akustycznych.

Odwołanie Strajku i Perspektywy Na Przyszłość

Działacze związkowi odwołali strajk, a związkowcy wierzą, że podobne zrozumienie sytuacji pracowników pojawi się także w województwie zachodniopomorskim, gdzie trwają nadal przygotowania do akcji strajkowej. Komitet Protestacyjno Strajkowy wyraził zadowolenie z podjętego porozumienia i wyraził nadzieję na kontynuację dialogu i poprawę warunków pracy w przyszłości.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x