Walka Mieszkańców o Ekrany Akustyczne przy Trasie S7 w Elblągu

Strona główna » Społeczeństwo » Walka Mieszkańców o Ekrany Akustyczne przy Trasie S7 w Elblągu
Walka Mieszkańców o Ekrany Akustyczne przy Trasie S7 w Elblągu

Mieszkańcy ul. Skrzydlatej i Malborskiej, położonych najbliżej trasy S7 w Elblągu, nie rezygnują z walki o ustawienie ekranów akustycznych przy drodze. Posłanka Monika Falej podjęła kolejne interwencje w ich imieniu, starając się przeciwdziałać negatywnym skutkom hałasu generowanego przez intensywny ruch drogowy.

Badania Natężenia Hałasu

We wrześniu opisywaliśmy badania natężenia hałasu zlecone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Marszałkowskim. Wyniki wykazały przekroczenia norm hałasu w okolicy ul. Dębowej i Klonowej, co skutkować ma powstaniem dwóch dodatkowych ekranów akustycznych o łącznej długości około 400 metrów.

Wsparcie Posłanki Moniki Falej

Posłanka Monika Falej interweniowała w sprawie mieszkańców od 2005 roku, jednak sprawy te nabrały tempa dopiero po jej zaangażowaniu. Mieszkańcy doceniają jej wkład w przyspieszenie postępowania w sprawie ekranów akustycznych.

Walka o Jakość Życia

Mieszkańcy ul. Skrzydlatej i Malborskiej wyrażają nadzieję, że ekranów uda się postawić także blisko ich miejsc zamieszkania. Pomimo rozwoju infrastruktury drogowej, apelują o uwzględnienie potrzeb ludzi i ograniczenie negatywnego wpływu hałasu na ich życie.

Apel o Badania w Innych Terminach

Monika Falej apeluje o przeprowadzenie badań hałasu również w innych terminach, z uwzględnieniem prognozowanego wzrostu ruchu drogowego. Zauważa, że skoro obecny hałas jest uciążliwy, to w perspektywie dziesięciu lat może stać się nie do zniesienia. Posłanka stawia pytania dotyczące kolejnych badań, harmonogramu montażu ekranów akustycznych oraz przewidywanych kosztów. Odpowiedzi na te pytania jeszcze nie nadeszły.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x