Apel o Oddanie Krwi Grupy O Rh Minus

Strona główna » Zdrowie » Apel o Oddanie Krwi Grupy O Rh Minus
Apel o Oddanie Krwi Grupy O Rh Minus

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do osób posiadających grupę krwi O Rh minus o zgłoszenie się do oddania krwi, która jest obecnie pilnie potrzebna w szpitalach województwa.

Zapraszamy do Oddania Krwi w Elblągu

Krwiodawstwo w Elblągu mieści się przy ul. Bema 80. Rejestracja odbywa się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-14:00 pod numerem telefonu 55 235 22 13.

Donacja Krwi – Jak To Działa?

Według Ministerstwa Zdrowia, dawca może oddać jednorazowo tylko 450 ml krwi pełnej. W przypadku skomplikowanych operacji czasami zużywa się nawet kilka litrów krwi. Dawca może także oddać pojedyncze składniki krwi, takie jak krwinki płytkowe, krwinki czerwone i osocze.

Zapotrzebowanie na Krew Trwa Cały Rok

Centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa zawsze zabezpieczają przypadki nagłe, ale często muszą ograniczać wydawanie krwi do planowanych zabiegów operacyjnych oraz w przypadkach, które nie wymagają natychmiastowego przetoczenia.

Przyczyny Niedoborów Krwi

Jedną z przyczyn niedoborów krwi jest nierównomierny rozkład procentowy poszczególnych grup krwi w populacji. Na przykład grupę krwi A Rh + (plus) posiada około 33% społeczeństwa w Polsce, podczas gdy grupę AB Rh – (minus) tylko około 1%.

Krew to niezastąpiony lek, którego nie da się wyprodukować. Oddając krew, można bezpośrednio zaangażować się w ratowanie zdrowia i życia innych.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x