Ponowne połączenie z Elblągiem otwiera drogę do Krynicy Morskiej

Strona główna » Wiadomości » Ponowne połączenie z Elblągiem otwiera drogę do Krynicy Morskiej
Ponowne połączenie z Elblągiem otwiera drogę do Krynicy Morskiej

Żegluga Gdańska, znana ze swojego bogatego dziedzictwa i tradycji w przewozach morskich, ogłosiła reaktywację jednej ze swoich najbardziej malowniczych tras – z Elbląga do Krynicy Morskiej.

Pierwsze rejsy prawdopodobnie już w maju

Już od czerwca będzie można ponownie odbyć podróż morską z Elbląga do Krynicy Morskiej, korzystając z usług Żeglugi Gdańskiej. Nie wyklucza się jednak, że pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z tej możliwości już podczas majówki, co sprawia, że nadchodzące miesiące obiecują być wyjątkowo ekscytujące dla miłośników morskich przygód.

Jak podkreślił Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej podczas konferencji prasowej, reaktywacja tej linii to powrót do złotych lat żeglugi w Elblągu. Kiedyś trasy te były wykorzystywane do przewozu setek pasażerów dziennie, a w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie, często konieczne było zwiększenie liczby statków. Dzisiaj rozpoczynamy skromniej, z jednym statkiem, ale z otwartością na rozszerzenie floty w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie.

Koszty podróży morskiej

Podróż z Elbląga do Krynicy Morskiej to nie tylko okazja do podziwiania przepięknych krajobrazów, ale także atrakcyjna oferta cenowa. Bilet normalny w jedną stronę będzie kosztować 60 zł, a bilet ulgowy – 50 zł. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup biletów w obie strony, przewidziano specjalne ceny: 80 zł za bilet normalny i 60 zł za ulgowy. Przejazd jedną stronę zajmie około 2,5 godziny, co sprawia, że jest to idealna opcja na jednodniową wycieczkę.

Doskonała infrastruktura

Statki Żeglugi Gdańskiej będą odpływały z Bulwaru Zygmunta Augusta, miejsca z doskonałą infrastrukturą i odpowiednio przygotowanym do obsługi pasażerów. Jerzy Latała podkreśla, że miejsce to jest w świetnym stanie technicznym, co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort podróży. Ponadto, Żegluga Gdańska planuje inwestycje w infrastrukturę turystyczną Elbląga, w tym budowę hotelu i restauracji, co będzie stanowić dodatkową atrakcję dla odwiedzających.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x