Ambitne plany kandydata na prezydenta Elbląga

Strona główna » Wiadomości » Ambitne plany kandydata na prezydenta Elbląga
Ambitne plany kandydata na prezydenta Elbląga

W kontekście rosnących oczekiwań społecznych oraz dynamicznie zmieniającego się rynku pracy Elbląg stoi przed szansą przekształcenia się w gospodarczą stolicę swojego regionu.

To ambitne założenie zostało przedstawione przez Andrzeja Śliwkę, kandydata na prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, który podkreśla konieczność przyciągnięcia do miasta nowych inwestorów – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Inwestycje i plany rozwoju portu

Śliwka wskazuje na aktualny brak efektywnych działań w zakresie pozyskiwania inwestycji, co stanowi główną barierę dla rozwoju Elbląga. Jego strategia zakłada stworzenie warunków sprzyjających dla przedsiębiorców, a co za tym idzie, generowanie nowych miejsc pracy oraz zwiększenie dochodów miasta.

Wśród zaproponowanych rozwiązań znalazł się również rozwój portu, który ma szansę stać się czwartym portem morskim w Polsce o strategicznym znaczeniu dla całej gospodarki narodowej.

Porównanie z innymi miastami

Andrzej Śliwka odwołuje się do modelu funkcjonującego w innych polskich miastach portowych, takich jak Gdańsk, Gdynia, Szczecin czy Świnoujście, gdzie współpraca miasta ze Skarbem Państwa przynosi wymierne korzyści finansowe. To pokazuje, że Elbląg również może skorzystać na podobnym modelu zarządzania portem, przynoszącym dodatkowe środki do budżetu miasta.

Kandydat na prezydenta Elbląga nie ogranicza swoich propozycji jedynie do kwestii gospodarczych. W jego programie znajduje się również miejsce na ekologię, z planami na wymianę kotłów węglowych na ekologiczne źródła ciepła, oraz na rozwój nowoczesnych technologii, w tym centrum programowania robotów przemysłowych.

Przemyślana komunikacja miejska

Andrzej Śliwka zwraca także uwagę na kwestie związane z infrastrukturą drogową i komunikacją miejską. Obiecuje wprowadzenie tzw. zielonej fali, co ma usprawnić poruszanie się po mieście oraz redukcję korków. Ponadto, planowane są szybkie naprawy dróg w weekendy, co jest odpowiedzią na dotychczasowe zarzuty mieszkańców dotyczące stanu infrastruktury.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x