Zapowiedzi kandydata PiS na prezydenta

Strona główna » Społeczeństwo » Zapowiedzi kandydata PiS na prezydenta
Zapowiedzi kandydata PiS na prezydenta

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na miejsca w żłobkach w Elblągu kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta tego miasta, Andrzej Śliwka, przedstawił ambitny plan, który ma na celu nie tylko zwiększenie dostępności opieki nad najmłodszymi, ale również modernizację istniejącej infrastruktury.

W swojej wypowiedzi Śliwka zwrócił uwagę na przerażająco długi czas oczekiwania na miejsce w żłobku, który obecnie wynosi od półtora roku do dwóch lat. Sytuacja ta skłoniła kandydata do postawienia tej kwestii na szczycie listy priorytetów.

Długie oczekiwanie na miejsce w żłobku

Według Śliwki obecna sytuacja, w której rodzice muszą czekać na miejsce w żłobku nawet do dwóch lat, jest nie tylko problemem logistycznym, ale także społecznym, podkreślając zaniedbanie ze strony obecnych władz miasta. Kandydat PiS podkreśla, że tak długi czas oczekiwania jest nieakceptowalny i stanowi „wielką hańbę” dla rządzących Elblągiem.

Plan rozwoju infrastruktury żłobkowej

Andrzej Śliwka zapowiedział, że jego głównym celem będzie budowa nowych żłobków oraz modernizacja i rozbudowa istniejących placówek. Dzięki temu każde dziecko w Elblągu miałoby zapewnione miejsce w żłobku, a rodzice nie musieliby martwić się o długie miesiące oczekiwania. Bezpieczeństwo i dostępność infrastruktury oświatowej dla najmłodszych mieszkańców miasta stanowią kluczowe elementy planu Śliwki.

Edukacja i opieka nad dziećmi

Kandydat na prezydenta Elbląga zwraca uwagę, że edukacja i opieka nad dziećmi powinny stanowić priorytet dla każdej odpowiedzialnej administracji. Śliwka podkreśla, że jeśli zostanie wybrany, dołoży wszelkich starań, aby naprawić błędy obecnych władz i przywrócić te kwestie na należne im miejsce w agendzie miasta.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x