Budowa nowoczesnego apartamentowca coraz bliżej

Strona główna » Biznes » Budowa nowoczesnego apartamentowca coraz bliżej
Budowa nowoczesnego apartamentowca coraz bliżej

W centrum tych przemian mających nadejść w Elblągu znajduje się planowana budowa nowoczesnego apartamentowca przy ulicy Warszawskiej, na terenie Wyspy Spichrzów. Ten ambitny projekt, będący tematem dyskusji od końca ubiegłego roku, nabiera coraz bardziej realnych kształtów.

Długa droga do realizacji

Przez niemal dwa lata trwały zmagania o finalizację zakupu działki na ulicy Warszawskiej, która ma stać się miejscem budowy nowego obiektu. Po długim oczekiwaniu, nowy właściciel nieruchomości jest gotów do podjęcia działań, mających na celu rozpoczęcie inwestycji.

„Planujemy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę jeszcze przed nadchodzącymi wakacjami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane mogą rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku,”

– zapowiada Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management, podmiotu stojącego za planowaną inwestycją.

Konieczna zmiana planów

Początkowo zakładano, że na wybranej działce powstaną dwa budynki: apartamentowiec z blisko 100 mieszkaniami na wynajem i hotel. W grudniu ubiegłego roku Kubicki mówił o poszukiwaniach inwestora chętnego do prowadzenia hotelu pod egidą jednej z wiodących międzynarodowych marek. Niestety, mimo zainteresowania ze strony dwóch zagranicznych sieci hotelowych, ostatecznie nie udało się znaleźć partnera do realizacji tego elementu projektu. W związku z tym skupiono się na budowie apartamentowca, który oferować będzie mieszkania na wynajem oraz miejsca do cumowania łodzi.

Droga do realizacji projektu nie była łatwa. CMP Center Management Polska, główny udziałowiec spółki Omega Asset Management, zwyciężył w przetargu na użytkowanie wieczyste działki już na początku 2022 roku, oferując sumę znacznie przewyższającą cenę wywoławczą. Jednakże Ministerstwo Infrastruktury, mające decydujący głos ze względu na lokalizację działki w granicach portu, początkowo sprzeciwiło się transakcji. Sytuacja uległa zmianie dopiero po decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, co umożliwiło finalizację sprzedaży w lutym tego roku.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x