Wyróżnienia na Gali Sportu Wojskowego

Strona główna » Wiadomości » Wyróżnienia na Gali Sportu Wojskowego
Wyróżnienia na Gali Sportu Wojskowego

Sala Widowiskowa Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu stało się areną uznania dla sportowych osiągnięć Sił Zbrojnych RP za rok 2023.

Wydarzenie znane jako „Gala Sportu Wojskowego” odbyło się 27 marca i zgromadziło elity wojskowego sportu oraz wybitnych przedstawicieli 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, dowodzonej przez płk. Jarosława Kowalskiego.

Sport filarem sprawności

Aktywność fizyczna i sport stanowią nierozerwalne elementy codziennej służby żołnierzy, będąc nie tylko testem ich sprawności fizycznej, ale również okazją do rywalizacji i budowania zespołowego ducha. Szczególne uznanie na gali zyskała 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej (4W-MBOT) za zorganizowanie mistrzostw w siatkówce, które odbyły się w Ostródzie, podkreślając jej zaangażowanie w promowanie sportu i aktywności fizycznej w regionie.

Współzawodnictwo na najwyższym poziomie

Gala była okazją do spotkania wybitnych osobistości wojskowej hierarchii, w tym gen. dyw. Sławomira Owczarka, gen. bryg. Krzysztofa Stańczyka, czy gen. bryg. Tomasza Dominikowskiego. Uroczystość otworzył gen. dyw. dr Dariusz Pluta, zwracając uwagę na znaczenie sportu wojskowego w kształtowaniu kompetencji i ducha zespołu.

Wyróżnienia dla najlepszych

Podczas gali doceniono sportowców, którzy w 2023 roku osiągnęli wybitne wyniki, w tym plut. Karolinę Romańczyk, kpr. Ewę Trzebińską, szer. spec. Klaudię Breś, a także przedstawicieli różnych jednostek wojskowych, za ich wyjątkowe osiągnięcia w różnych dyscyplinach sportowych.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x