Trzy firmy chętne do wykonania ścieżki rowerowej

Strona główna » Wiadomości » Trzy firmy chętne do wykonania ścieżki rowerowej
Trzy firmy chętne do wykonania ścieżki rowerowej

Miasto ogłosiło zamówienie na wykonanie nowej ścieżki rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej. Nowa trasa ma prowadzić od Hali Widowiskowo-Sportowej do skrzyżowania z ul. Grottgera.

Trzy firmy przystąpiły do przetargu, a budowa tej ścieżki jest jednym z projektów, które zostaną zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego 2024.

Przebudowa chodnika i oznakowanie

W kwietniu miasto ogłosiło przetarg na budowę ścieżki rowerowej i przebudowę chodnika wzdłuż al. Grunwaldzkiej. Odcinek obejmuje obszar od wjazdu na parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej do skrzyżowania z ul. Grottgera.

Prace mają obejmować między innymi przebudowę istniejącego chodnika, zjazdów z ulicy oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Otwarcie ofert i koszty inwestycji

Otwarcie ofert odbyło się 26 kwietnia. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza oferta opiewa na ponad 430 tys. zł, a najdroższa na 609 tys. zł (ceny brutto).

Budżet przeznaczony na to zadanie wynosi pół miliona złotych. Obecnie oferty są sprawdzane, a ostateczne rozstrzygnięcie przetargu dopiero nastąpi.

Projekt z Budżetu Obywatelskiego 2024

Budowa tej ścieżki rowerowej jest jednym z projektów, które zostaną zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego 2024. Inwestycja ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy chcą bezpiecznie poruszać się na rowerze po mieście.

Dzięki nowej trasie rowerzyści będą mogli cieszyć się wygodną i bezpieczną jazdą, a piesi zyskają nowy chodnik, co z pewnością przyczyni się do poprawy ich komfortu.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x