Silne poparcie dla strajku w elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji

Strona główna » Wiadomości » Silne poparcie dla strajku w elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji
Silne wsparcie dla strajku w elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji

W ostatnim czasie pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (EPWiK) wyrazili wyraźne poparcie dla strajku, który mógłby odmienić bieg wydarzeń w tej instytucji.

Wyniki referendum strajkowego pokazały, że niemal jednogłośnie, bo aż 95,77% głosujących, opowiedziało się za przystąpieniem do strajku.

Niekorzystne decyzje zarządu

Kilka tygodni temu, Zrzeszony w Związkowej Alternatywie Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług w Elblągu zainicjował spór zbiorowy z kierownictwem EPWiK.

Główną przyczyną sporu były niezadowalające warunki pracy oraz obawy dotyczące przyszłości zatrudnienia. Zdaniem związkowców, niekorzystne decyzje zarządu doprowadziły do znacznego pogorszenia sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Reakcje pracowników EPWiK

Frekwencja w głosowaniu wyniosła 62,27%, co świadczy o dużej mobilizacji załogi. Zdecydowana większość pracowników udzieliła poparcia dla możliwości strajku, widząc w nim sposób na wywarcie presji na zarząd firmy.

Z drugiej strony, prezes EPWiK, Marek Misztal, wyraził zaniepokojenie tą decyzją, sugerując możliwość grupowych zwolnień jako odpowiedź na kryzys w przedsiębiorstwie.

Przewodniczący związku, Piotr Szumlewicz, skrytykował działania prezesa, twierdząc, że za złe zarządzanie firmą odpowiedzialność ponosi właśnie Marek Misztal.

„Jeśli sytuacja finansowa jest zła, to wynika to z niekompetencji w zarządzaniu”

stwierdził Szumlewicz, dodając, że groźby zwolnień są nie tylko nieprzemyślane, ale i szkodliwe dla morale pracowników.

Związek Zawodowy zapowiedział inicjatywę spotkania z nowo wybranym prezydentem Elbląga, Michałem Missanem, w nadziei na wsparcie i odnowienie dialogu. Szumlewicz wyraził nadzieję, że nowy prezydent nie będzie kontynuował antypracowniczej polityki swojego poprzednika.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x