Katedra św. Mikołaja kontra zaparkowane samochody

Strona główna » Wiadomości » Katedra św. Mikołaja kontra zaparkowane samochody
Katedra św. Mikołaja kontra zaparkowane samochody

Parkowanie w okolicach katedry św. Mikołaja – jednego z najważniejszych zabytków miasta – może się niedługo skończyć. Tak przynajmniej wyglądają wstępne plany parafii.

Problem z parkowaniem na Starym Mieście

Parkowanie na Starym Mieście Elbląga, szczególnie w miejscach do tego nieprzeznaczonych, stało się poważnym problemem. Choć większość miejsc parkingowych wymaga uiszczenia opłaty, a parkowanie poza wyznaczonymi strefami grozi mandatem, okolice katedry św. Mikołaja wciąż pozostają wyjątkiem. To sprawia, że kierowcy chętnie zastawiają przestrzeń wokół zabytku, czyniąc go mniej dostępnym i estetycznym dla odwiedzających.

Władze miasta bezradne wobec parkowania przy katedrze

Zarządzanie terenem wokół katedry należy do parafii, co stawia władze miasta w sytuacji bezradności. Wiceprezydent Elbląga, Janusz Nowak, podkreśla, że miasto wielokrotnie apelowało o rozwiązanie problemu, szczególnie ze względu na potrzebę utrzymania drogi pożarowej. Bez zgody władz kościelnych miasto nie może jednak podjąć skutecznych działań.

Stanowisko parafii św. Mikołaja

Proboszcz parafii św. Mikołaja, ks. Stanisław Błaszkowski, przyznaje, że problem jest dobrze znany i trwają poszukiwania rozwiązania. Parafia nie prowadzi jednak bezpośrednich rozmów z miastem w tej sprawie. Rozwiązanie problemu może nastąpić po świętach, co budzi nadzieje na pozytywne zmiany.

Przyszłość parkowania przy katedrze św. Mikołaja

Zarówno mieszkańcy Elbląga, jak i władze kościelne zdają sobie sprawę z negatywnego wpływu samochodów parkujących przy katedrze na wizerunek Starego Miasta. Rozwiązanie tego problemu wymaga współpracy i porozumienia, które mogłoby przynieść korzyści wszystkim stronom.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x