Elbląg uruchamia miejskie fontanny

Strona główna » Wiadomości » Elbląg uruchamia miejskie fontanny
Elbląg uruchamia miejskie fontanny

W ciepłe letnie dni nic nie przyciąga mieszkańców i turystów tak jak szum wody i chłód wydobywający się z miejskich fontann.

Elbląg, znany z wielu zabytków i atrakcji, może pochwalić się również pięknymi fontannami, które stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale również miejsce relaksu i ucieczki przed letnim upałem.

Fontanny w Elblągu

Podczas gdy większość fontann miejskich już działa, jedna z nich – znajdująca się przy ulicy 1 Maja – wciąż czeka na start. Powód? Malowanie niecki w ramach prac gwarancyjnych.

Dobra wiadomość jest taka, że już 6 maja wszyscy zainteresowani będą mogli podziwiać jej pełną krasę, gdy tylko zostanie ponownie uruchomiona.

W międzyczasie mieszkańcy i goście Elbląga mogą cieszyć się działaniem innych fontann, które już rozpoczęły swoją sezonową działalność. Na liście dostępnych już atrakcji wodnych znajdują się:

  • fontanna w Parku Kajki – idealne miejsce na chwilę relaksu na łonie natury,
  • fontanna posadzkowa przy katedrze – połączenie historycznego otoczenia z nowoczesną formą wodnego elementu,
  • fontanna na Placu Słowiańskim – miejsce często wybierane na wieczorne spacery, dzięki pięknie podświetlonym strumieniom wody.

Dodatkowe udogodnienia przy fontannach

Poza samymi fontannami warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które zwiększają komfort korzystania z miejskich przestrzeni wodnych. Przykładem może być poidełko zlokalizowane przy budynku na rogu ulic Stary Rynek i Garbary, gdzie przechodnie mogą łatwo ugasić pragnienie.

Fontanny miejskie w Elblągu są dostępne dla wszystkich od 9:00 do 22:00. Co istotne, podświetlenie fontann, które dodaje magicznego nastroju naszym wieczornym spacerom, jest aktywne w godzinach od 18:00 do 22:00, z wyjątkiem fontanny na Placu Słowiańskim.

W najbliższej przyszłości, mieszkańcy i goście Elbląga mogą spodziewać się kolejnych udogodnień związanych z miejskimi fontannami. Planowane są nowe instalacje, które będą jeszcze bardziej urozmaicać miejski krajobraz i zapewniać chłodne ukojenie w gorące dni.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x