Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Elblągu

Strona główna » Na sygnale » Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Elblągu
Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w Elblągu

Dnia 23 kwietnia około godziny 6:30 na trasie unii europejskiej w Elblągu, doszło do nietypowej interwencji policji.

Patrolujący policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, specjalizujący się w poszukiwaniach i identyfikacji osób, zauważyli niepokojące zachowanie kierującego fordem.

Podejrzane zachowanie kierowcy

Kierowca forda, jadąc przez Elbląg, wykonywał niepewne i chaotyczne manewry. Zmieniał pasy ruchu bez wyraźnej potrzeby, a co więcej, jego pojazd hamował niespodziewanie, budząc podejrzenia patrolujących funkcjonariuszy.

Dodatkowo otwarty bagażnik samochodu, z którego wystawały niezabezpieczone stalowe rury, wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy.

Szybka interwencja policji

W związku z tym policjantka kierująca radiowozem zmusiła forda do zjazdu na pobocze. Jej kolega z patrolu natychmiast podszedł do pojazdu, zablokował dalszą jazdę kierowcy i odebrał mu kluczyki.

Po krótkiej rozmowie z mężczyzną oraz przeprowadzonych badaniach policjanci potwierdzili, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. Ponadto, w rozmowie ustalili, że stalowe rury w bagażniku zostały skradzione z lokalnej firmy.

Konsekwencje kradzieży i jazdy pod wpływem

Zatrzymany 43-letni mieszkaniec Elbląga nie tylko naruszył prawo, prowadząc pojazd pod wpływem narkotyków, ale również dokonał kradzieży. Kierowca został przewieziony do szpitala w celu przeprowadzenia dokładniejszych badań, które potwierdziły obecność amfetaminy w jego krwi.

Następnie, został doprowadzony do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oba czyny są przestępstwami, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x