Policyjne Ćwiczenia na Rzece Elbląg: Kampania „Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą

Strona główna » Na sygnale » Policyjne Ćwiczenia na Rzece Elbląg: Kampania „Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą
Policyjne Ćwiczenia na Rzece Elbląg: Kampania "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci spotkali się z uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu. Wydarzenie miało miejsce na przystani Grupy Wodnej w Elblągu, a jego celem było edukowanie dzieci na temat bezpieczeństwa nad wodą. Spotkanie obejmowało różnorodne działania mające na celu przekazanie istotnych informacji i umiejętności związanych z bezpiecznym zachowaniem się nad wodą.

Ćwiczenia Praktyczne i Pogadanki

Podczas spotkania przeprowadzono praktyczne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz zorganizowano pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych zasad niesienia pomocy i reagowania w sytuacjach zagrożenia. Ponadto, odbył się pokaz ratownictwa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR).

Rejs Policyjną Łodzią i Pokaz Ratownictwa WOPR

W ramach wydarzenia dzieci miały możliwość przepłynięcia się łodzią policyjną, co pozwoliło im poznać specyfikację służby patrolu wodnego elbląskiej policji. Ponadto, elbląscy ratownicy WOPR zaprezentowali umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego, podkreślając ważność wiedzy na temat bezpieczeństwa nad akwenami.

Edukacja i Bezpieczeństwo

Podczas spotkania policjanci przekazywali najmłodszym informacje na temat zasad bezpiecznych zabaw nad wodą, jak również nauczyli ich, jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. W ramach akcji dzieci otrzymały gadżety z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz elementy odblaskowe zakupione w ramach programu „Bezpieczny Elbląg”.

Organizatorzy wydarzenia, dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali podziękowania za udział, a kolejne podobne spotkania planowane są w najbliższej przyszłości.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x