Oszustka Podająca Się za Policjantkę Wymusiła na Kobiecie Wypłatę Pieniędzy i Wyrzucenie Biżuterii do Śmieci

Strona główna » Na sygnale » Oszustka Podająca Się za Policjantkę Wymusiła na Kobiecie Wypłatę Pieniędzy i Wyrzucenie Biżuterii do Śmieci
Oszustka Podająca Się za Policjantkę Wymusiła na Kobiecie Wypłatę Pieniędzy i Wyrzucenie Biżuterii do Śmieci

Pewna elblążanka padła ofiarą oszustki podającej się za policjantkę, która zastraszyła ją telefonicznie, informując o rzekomym zagrożeniu dla jej mieszkania i konta bankowego. Aby „ochronić” pieniądze i kosztowności, kobieta została nakłoniona do wypłacenia 20 tysięcy złotych i spakowania swojej złotej biżuterii do foliowego, czarnego worka. Zgodnie z instrukcjami oszustki, wyrzuciła worka przy osiedlowym koszu na śmieci.

Kiedy kobieta zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa, zgłosiła się na prawdziwą policję, gdzie złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa. To kolejne zdarzenie tego typu w Elblągu, gdzie przestępcy próbują wyłudzić pieniądze i kosztowności, podszywając się pod funkcjonariuszy policji.

Policja apeluje, aby być ostrożnym i nigdy nie udzielać informacji o danych osobowych ani nie dokonywać transakcji finansowych na żądanie nieznanych rozmówców telefonicznych, nawet jeśli podają się za policjantów czy inne służby.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x