Święto natury i integracji – festiwal kwiatów

Strona główna » Kultura » Święto natury i integracji – festiwal kwiatów
Święto natury i integracji - festiwal kwiatów

Przy ulicy Słonecznej 14, Szkoła Podstawowa nr 23 wraz z Gospodarstwem Ogrodniczym Piotra Zimińskiego organizuje wyjątkowy Festiwal Kwiatów.

Z okazji wydarzenie pod hasłem „Rośliny łączą pokolenia” zaplanowano dzień pełen kwiatów, integracji i edukacji. Festiwal odbędzie się już 25 kwietnia 2024 roku, a jego głównym celem jest promowanie współpracy międzypokoleniowej oraz zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczestników.

Program festiwalu kwiatów

Podczas festiwalu uczniowie wraz z seniorami będą mieli okazję do wspólnego sadzenia kwiatów, co pozwoli na wymianę doświadczeń i bezpośredni kontakt z naturą. Oprócz tego organizatorzy przygotowali szereg konkursów ogrodniczych oraz warsztatów florystycznych, które pozwolą zgłębić tajniki pielęgnacji roślin.

Nie zabraknie też prezentacji na temat różnorodności flory i zasad ochrony przyrody, co jest szczególnie istotne w kontekście rosnącej świadomości ekologicznej.

Integracja przez kulturę

Festiwal to również okazja do integracji społecznej. Przewidziano koncerty, wystawy oraz inne atrakcje kulturalne, które będą stanowiły tło dla wspólnej zabawy uczestników wydarzenia. Dzięki temu festiwal stanie się miejscem, gdzie edukacja łączy się z rozrywką.

Korzyści dla wszystkich uczestników

Udział w Festiwalu Kwiatów to nie tylko doskonała okazja do nauki i zabawy, ale także moment na zbudowanie mostów między różnymi pokoleniami.

Seniorzy, dzięki swojemu doświadczeniu, mogą przekazać młodszym uczestnikom cenną wiedzę i umiejętności, które w przyszłości mogą okazać się niezmiernie wartościowe. Młodzież, z kolei, ma szansę pokazać swoje zaangażowanie w życie społeczne oraz zdobyć nowe umiejętności praktyczne.

Dołączcie do uczestników Festiwalu Kwiatów w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu, by razem celebrować piękno natury. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak rośliny mogą łączyć ludzi różnych pokoleń i pochodzących z różnych środowisk. Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszają organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 23 oraz Gospodarstwo Ogrodnicze Piotra Zimińskiego.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x