Mirosław Siedler objął stanowisko Dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu

Strona główna » Kultura » Mirosław Siedler objął stanowisko Dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu

W wyniku decyzji Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, Mirosław Siedler został mianowany nowym Dyrektorem Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Były Dyrektor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu przejął obowiązki po odwołanym Lechu Trawickim.

Decyzja po odwołaniu Trawickiego

Prezydent Elbląga podjął tę decyzję po odwołaniu Lecha Trawickiego z funkcji dyrektora Muzeum w lutym. Decyzja o odwołaniu poprzedniego dyrektora została podjęta z powodu naruszenia przepisów prawa na zajmowanym stanowisku.

Mirosław Siedler: Nowy kierownik na czas oznaczony

Mirosław Siedler objął stanowisko Dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego na czas określony, trwający od 12 marca do momentu powołania stałego dyrektora, jednak nie dłużej niż przez rok. Wcześniej był zasłużonym dyrektorem Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, a także aktorem teatralnym i filmowym oraz reżyserem. Otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz w 2014 roku Srebrny Krzyż Zasługi.

Potwierdzenie nominacji przez Urząd Miasta

Informację o nominacji potwierdził również Urząd Miasta w Elblągu poprzez oficjalny komunikat. Wskazano, że decyzja o powierzeniu obowiązków Mirosławowi Siedlerowi była niezbędna dla zapewnienia ciągłości kierowania i zarządzania instytucją kultury.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x