Nowe perspektywy finansowe Unii Europejskiej

Strona główna » Biznes » Nowe perspektywy finansowe Unii Europejskiej
Nowe perspektywy finansowe Unii Europejskiej

Elbląg oraz sąsiednie gminy otrzymają znaczące wsparcie finansowe z Unii Europejskiej, które przewiduje wykorzystanie kwoty prawie 52 milionów euro na rozwój lokalny i inwestycje w infrastrukturę.

Wpływ tych funduszy na region może być przełomowy.

Kluczowe porozumienie z 10 Maja 2024 r.

10 maja odbyło się ważne wydarzenie dla Elbląga i okolicznych gmin – podpisanie umowy dotyczącej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Elbląga.

Współpraca lokalnych władz z zarządem województwa warmińsko-mazurskiego zaowocowała zwiększeniem środków finansowych przewidzianych na lata 2021-2027 do prawie 52 milionów euro, co stanowi wzrost o 18 milionów euro w stosunku do poprzedniej perspektywy finansowej.

Energetyka, mobilność i edukacja

Środki te mają być rozdzielone na kilka kluczowych kategorii. Przewiduje się, że największe środki zostaną przeznaczone na poprawę efektywności energetycznej, co obejmie inwestycje przekraczające 20 milionów euro. Kolejna istotna część funduszy, 12,6 miliona euro, zostanie wykorzystana na rozwój mobilności miejskiej, w tym modernizację infrastruktury transportowej.

4 miliony euro mają być przeznaczone na rozbudowę i modernizację infrastruktury edukacyjnej, a 13,7 miliona euro na usługi społeczne.

Harmonogram realizacji projektów

W ciągu najbliższych trzydziestu dni władze planują ogłosić harmonogram konkursu, który pozwoli na efektywne rozdysponowanie przyznanych środków. Prezydent Elbląga Michał Missan podkreślił, że „czasu jest coraz mniej, więc tempo będzie duże”.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x