Wielkanocne spotkanie dla samotnych w Elblągu

Strona główna » Społeczeństwo » Wielkanocne spotkanie dla samotnych w Elblągu
Wielkanocne spotkanie dla samotnych w Elblągu

Pierwsze w historii miasta śniadanie wielkanocne dla osób samotnych zorganizowane zostało w Domu Seniora przy ulicy Zamkowej, gdzie kilkadziesiąt osób miało okazję spędzić świąteczne chwile w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Inicjatywa, która łączy pokolenia

Organizacja tego niezwykłego śniadania była możliwa dzięki zaangażowaniu około 40 wolontariuszy, którzy połączyli siły, by sprawić, że święta będą szczególne także dla tych, którzy z różnych przyczyn mogliby je spędzić w samotności. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami wydarzenia byli Daria Rudnik i Konrad Żukowski, znani w Elblągu z działalności charytatywnej pod egidą grupy 777 Crew oraz Fundacji Wolne Miejsce.

Konrad Żukowski, jeden z organizatorów, podkreślił, że inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Elbląga. „Jesteśmy gotowi na przyjęcie jeszcze większej liczby gości i mamy nadzieję, że nasze kolejne wydarzenia przyciągną jeszcze więcej osób. To dla nas ważne, aby przez takie inicjatywy poznawać nasze miasto i jego mieszkańców” – mówił Żukowski. Organizatorzy już planują kolejne spotkania, marząc o tym, aby podobne wydarzenie zorganizować także w wigilię Bożego Narodzenia.

Przygotowania do wspólnego śniadania

Wolontariusze przygotowywali się do śniadania wielkanocnego już od piątku, tworząc dekoracje, przygotowując posiłki i ustawiając stoły. Ich zaangażowanie pokazuje, jak ważne jest dla nich tworzenie przestrzeni, gdzie każdy może poczuć się jak w domu, szczególnie w tak ważne dni, jak święta wielkanocne.

Śniadanie wielkanocne przyciągnęło różnorodnych gości – od osób starszych, przez samotnych mieszkańców, aż po grupę bezdomnych mężczyzn, którzy znaleźli w tym miejscu chwilę wytchnienia i ciepły posiłek. Jedna z uczestniczek, pani Elżbieta, podzieliła się swoimi wrażeniami: „Bardzo mi się tutaj podoba, nawet spotkałam swoją koleżankę. To wspaniałe, że są takie miejsca, gdzie można przyjść i poczuć świąteczną atmosferę”.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x