Zamknięcie odlewni GE Power w Elblągu

Strona główna » Biznes » Zamknięcie odlewni GE Power w Elblągu
Zamknięcie odlewni GE Power w Elblągu

Zamknięcie odlewni GE Power w Elblągu może oznaczać utratę pracy aż dla 170 osób.

Nic więc dziwnego, że w Elblągu narasta niepewność dotycząca przyszłości miejscowej odlewni stali, która należy do globalnego koncernu GE Power. W ciągu ostatniego roku firma poinformowała lokalne władze o możliwym zwolnieniu grupowym, co mogłoby dotknąć blisko 170 pracowników.

Decyzja ta jest rezultatem długotrwałej analizy rynkowej prowadzonej przez przedsiębiorstwo, które stara się znaleźć sposób na zrównoważony rozwój w niepewnych warunkach rynkowych.

Konsultacje z pracownikami

Informacje o potencjalnym zamknięciu zakładu pojawiły się już na początku roku. Od tego czasu GE Power rozpoczął proces informacyjno-konsultacyjny z udziałem przedstawicieli pracowników. Koncern, reprezentowany przez Patryka Wojcieszka z 24/7Communication, podkreśla, że analizowane są różne scenariusze, które mogłyby zapewnić długoterminowe perspektywy dla załogi.

Odpowiedź lokalnych władz

Zarówno likwidacja zakładu, jak i związana z tym utrata pracy wydają się coraz bardziej prawdopodobne. Katarzyna Piasecka, kierownik Działu Pośrednictwa i Poradnictwa Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu, poinformowała, że do urzędu wpłynęło już oficjalne zawiadomienie o planowanych zwolnieniach grupowych.

Według niej, choć nie wszyscy zwolnieni pracownicy mogą zarejestrować się jako bezrobotni, istnieje obawa o wzrost bezrobocia w regionie. Przewidywany początek zwolnień zaplanowano na lipiec bieżącego roku, a cały proces ma zakończyć się do końca marca 2025 roku.

Katarzyna Piasecka zapewnia, że PUP pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami GE Power i proponuje organizację spotkań, które mogłyby pomóc pracownikom w znalezieniu nowych miejsc pracy. Planowane jest przedstawienie oferty zawodowej, która mogłaby zainteresować osoby dotknięte zwolnieniami.

Zamknięcie Odlewni stali w Elblągu zyskało również rozgłos w mediach ogólnopolskich. Serwisy informacyjne, w tym tvn24.pl, przypominają, że zakład funkcjonował nieprzerwanie przez 76 lat. Zakończenie jego działalności nie tylko stanowi znaczący wpływ na lokalną gospodarkę, ale także kończy długą historię przemysłowej działalności w regionie.

Awatar Redakcja
0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x